Werkzaamheden huidige ontsluitingsweg
In 2011 en 2012 worden er aanpassingen verricht aan de huidige ontsluitingsweg om de situatie te verbeteren. Deze maatregelen zijn door de raad alsnog in het iDOP opgenomen, op dringend verzoek van de bewoners van Putte. Een aantal maatregelen is al gerealiseerd, andere staan op de planning.
De maatregelen in 2011 en 2012 zijn:
Postbaan tussen Antwerpsestraat en Keizerstraat
- trilling en geluidsonderzoek
- tempexschermen tussen weg en pand
- 7 parkeervakken in ZR Will Van Hooijdonkstraat (gerealiseerd)
Postbaan tussen Keizerstraat en Hamiltonlaan
- 6 parkeervakken t.h.v. aansluiting Hamiltonlaan (gerealiseerd)
- instellen parkeerverbod
Hamiltonlaan - Bosweg
- instellen parkeerverbod
Molenbergdreef
- gehele lengte beide zijden grasbetontegels
- waterhuishouding
Mede mogelijk gemaakt door leefbaarheidssubsidie van de provincie Noord-Brabant.
Onderzoek ontsluitingsmogelijkheden
Een technisch onderzoek moet duidelijk maken of er eventuele andere ontsluitingsmogelijkheden binnen de bestaande wegenstructuur naar het bedrijventerrein Putte zijn. Het college heeft de raad gevraagd hiervoor € 6,5 ton te reserveren in de begroting 2012. In november besluit de raad of dit onderzoek er komt. Het technisch onderzoek staat overigens los van het iDOP.
Het technisch onderzoek gaat gedetailleerder in op de eerder verrichte verkenningsonderzoeken. De mogelijkheden die uit deze globale verkenningen zijn gekomen, worden meegenomen in het onderzoek naar de technische haalbaarheid.
De kans dat er een geheel nieuwe rondweg komt om Putte is nihil. Het geld dat daarvoor nodig is - al snel een paar miljoen - ontbreekt vooralsnog.