Opvoeden en opgroeien

Opvoeden en opgroeien gaat niet altijd vanzelf. Het is normaal dat ouders soms met opvoedvragen rondlopen, dat er ontwikkelingsverschillen zijn bij kinderen en jongeren of dat er tijdelijke moeilijkheden zijn in een gezin.

In de meeste gevallen kunnen gezinnen dit op eigen kracht oplossen. Lukt dit niet, vraag dan anderen om hulp of advies. Of vraag het aan Team Jeugd. Blijf niet rondlopen met kleine of grote vragen. 

Zowel voor ouders als voor kinderen is er ondersteuning op verschillende gebieden. Kijk op de sociale kaart van uw dorp voor het aanbod. Kies voor ‘Dagelijks Leven’ en ‘Hulp bij opvoeden en opgroeien’.

Naar de sociale kaart

Gratis trainingen

Als inwoner van de gemeente Woensdrecht kunt u onderstaande training(en) zonder kosten volgen. De gemeente betaalt, omdat we graag voorkomen dat problemen ontstaan, verergeren of terugkeren. Voor u, uw (ex-)partner en voor de kinderen. 

Ouder-/kindtrainingen

Als u tegen problemen aanloopt in de opvoeding kan de training ‘Ontspannen opvoeden’ zowel ouders als kinderen ondersteunen in hun groei en ontwikkeling. 

Bekijk de flyer

Trainingen rondom 'Kansrijke start'

De eerste 1000 dagen van een kind zijn belangrijk voor de gezondheid op latere leeftijd. Volg één van de gratis trainingen in het kader van ‘Kansrijke start’. Kijk hiervoor op de sociale kaart van uw dorp, onder ‘Gezonde Leefstijl’ en ‘Een kansrijke start’.

Naar de sociale kaart