Vol programma tijdens Open Monumentendag 2025 in Woensdrecht

Op 13 en 14 september is het landelijk weer Open Monumentendag. Ook in de gemeente Woensdrecht openen diverse monumenten hun deuren. Onder het jaarthema “Erfgoed en architectuur” is er bovendien speciale aandacht voor architect Jacques Hurks, met een lezing en rondleiding per bus langs diverse door hem ontworpen panden in onze gemeente. 

Ook dit jaar maakt het ‘Comité Open Monumentendag Woensdrecht’ zich weer hard om een gevarieerd programma aan een brede doelgroep te kunnen aanbieden rondom de monumenten in de gemeente Woensdrecht. Aan basisschoolleerlingen is een bouwplaat uitgereikt, waarmee zij zelf in de huid van een architect kunnen kruipen. Tien werken per basisschool zullen geëxposeerd worden op verschillende locaties in de gemeente, waaronder in bibliotheken. 

Waar kunt u binnen kijken

Onderstaand treft u een overzicht aan van welke monumenten er open zijn:

 Zaterdag 13 september

Zondag 14 september

 

Hoogerheide

Landgoed Mattemburgh 
Antwerpsestraatweg 183, 12.00-17.00 uur
Heemhuisje ’t Kwartier
Binnenweg 33, 12.00-17.00 uur
 Museum ‘Wings over Woensdrecht’
Aviolandalaan 37, 12.00-17.00 uur
(€7,50 p.p., kinderen tot 12 jaar gratis)
Museum ‘Wings over Woensdrecht’
Aviolandalaan 37, 12.00-17.00 uur. 
(€7,50 p.p., kinderen tot 12 jaar gratis)
 Raadzaal gemeentehuis
Huijbergseweg 3, 12.00-17.00 uur
 
 RK kerk O.L.Vrouw Hemelvaart
Raadhuisstraat 134, 12.00-17.00 uur
 
 
Ossendrecht  Woonhuis, Dorpsstraat 21
12.00-17.00 uur
Protestantse Kerk
Dorpsstraat 10, 12.00-17.00 uur
 Sint Gertrudiskerk Ossendrecht
Dorpsstraat 1, 12.00-17.00 uur
Kapel H. Zr. Marie-Adolphine
Adolphineplein 2
 Museum Den Aanwas
Aanwas 29, 12.00-17.00 uur (gratis)
Museum Den Aanwas
Aanwas 29, 12.00-17.00 uur (gratis)
 Oorlogsmuseum Ossendrecht
Putseweg 60, 12.00-17.00 uur (€5 p.p.)
 
 
Putte Theehuis Gloriëtte
Canadalaan 27, 10.00-17.00 uur
  Kasteel Ravenhof,
Staboek (België), 10.00-17.00 uur
 

Huijbergen

Landgoed De Vijverhoeve
Vijverstraat 6 
In de schuur is informatie over de Vijverhoeve verkrijgbaar en wordt twee maal een lezing gegeven om 11.00 en 14.00 uur.   
Wilhelmietenmuseum
Staartsestraat 2, 12.00-17.00 uur
 Molen Johanna
Bergsestraat 25b 
Molen Johanna
Bergsestraat 25b 

Lezingen en bijzonderheden

Alle bovengenoemde monumenten en musea zijn zonder twijfel een bezoek waard. Graag lichten we nog een aantal activiteiten speciaal toe:

  • Lezingen en bustour Jacques Hurks:
    Jacques Hurks is een architect die met name in West-Brabant kerken, villa’s en civiele gebouwen ontworpen heeft. De kapel van het gemeentehuis in Hoogerheide is hier een voorbeeld van. Ontdek onder leiding van voormalig architect Vic Wendel meer over Jacques Hurks door een lezing en bustour te volgen langs panden die door hem ontworpen zijn in de gemeente Woensdrecht. Inclusief lunch bedragen de kosten hiervoor €25 per persoon. Via de website van Heemkundekring Het Zuidkwartier kunt u zich hiervoor aanmelden. Er zijn twee sessies en per keer is er plaats voor maximaal 25 personen. 
    https://www.hkk-zuidkwartier.nl/aanmelding-busrit-open-monumentendag/
  • Lezingen Landgoed De Vijverhoeve: 
    Op Landgoed De Vijverhoeve in Huijbergen wordt op 13 september twee maal een lezing gegeven over de architectuur van de Vijverhoeve en de wijze waarop is gerestaureerd. De eerste is om 11.00 uur en de tweede om 14.00 uur. Er kunnen maximaal 20 personen per lezing deelnemen. U dient zich vóór 11 september per e-mail aan te melden via: info@vijverhoeve.nl. Geeft u hierbij aan bij welke lezing u aanwezig wilt zijn en met hoeveel personen. De boerderij is, naast deze 20 mensen, niet te bezichtigen. In de schuur kunnen de gasten daarnaast ook informatie verkrijgen over De Vijverhoeve. Er worden niet meer dan 20 mensen op het landgoed toegelaten. Des te meer een reden om vooraf gratis in te schrijven.
  • Kasteel Ravenhof: 
    Een unieke Belgisch-Nederlandse samenwerking. Op zondag 14 september is Kasteel Ravenhof (Stabroek, België) geopend en ook kunt u een kijkje nemen in het nabij gelegen theehuis Gloriëtte, dat op Nederlands grondgebied staat. 

Meer informatie

Meer informatie over de Open Monumentendag 2025 in Woensdrecht kunt u vinden op: www.openmonumentendag.nl